O Paľovi

Na slovenskom trhu pôsobím od roku 2004. Po ukončení odboru kachliarstvo som absolvoval školenia u slovenských, českých, rakúskych a nemeckých výrobcov, kde som získal certifikáty autorizovaného predajcu krbových vložiek a stavebných materiálov (kurz „Jøtul & SCAN SCHOOL“ /2008/, …). Záujem o tradíciu kachliarstva ma doviedol k stavaniu „na hlinu“, ktoré je dnes mojou doménou a výhradnou technikou, ktorú používam. Zasvätil ma do nej majster ľudovej umeleckej výroby Milan Árendáš.

Motivácia

To, čo ma poháňa v práci, je myšlienka jedného odborníka, ktorý vraví: „…oheň, …nie anonymné teplo.“ Oheň vytvára nezameniteľnú atmosféru domova. Je to tisícročná tradícia ľudskej kultúry, ktorú svojím remeslom udržiavam. Záleží mi na kvalite, a preto na realizáciu diel používam len certifikované materiály a komponenty od výrobcov z Európskej únie.

Funkčnosť a estetika

V praxi som zistil, že poradenstvo musí byť prvým krokom pred začatím kachliarskych prác. Preto robím návrhy diel až po rozhovore so zákazníkom a po dôkladnej obhliadke priestoru. Snažím sa, aby výsledná podoba diela bola funkčná a esteticky pôsobivá, aby bolo dielo vsadené do interiéru alebo exteriéru ako jeho prirodzená súčasť.

Po niekoľkých rokoch sa činnosť mojej firmy vyprofilovala na stavanie hlavne akumulačných, teplovzdušných, záhradných krbov a ťažkých sálavých keramických pecí. Staviam aj keramické kuchynské sporáky a ponuku služieb som rozšíril o pece na pečenie chleba a pizze. Okrem práce na nových dielach realizujem opravy a rekonštrukcie starších kachľových pecí a výstavbu komínov.

Certifikáty